A jó testtartás befolyásolhatja hangulatunkat, emésztésünket és a krónikus fájdalom kockázatát is. A gerincet érintő egészségügyi állapotok az agyra és az idegrendszerre is hatással vannak.
Kétféle testtartás létezik
– a dinamikus testtartás, testhelyzet mozgás közben, és
– a statikus testtartás, ami testhelyzetünk ülve, állva vagy alvás közben.
Ha sokáig görnyedve ülünk, előrehajtott a fejjel, az előbb, vagy utóbb gerincünk károsodásához vezet, nem beszélve a nyak és vállak görcsös fájdalmáról. Egyre jobban függünk telefonjainktól és táblagépeinktől, de a probléma az, hogy használatuk közben, egyre inkább hozzászokunk a görnyedt testhelyzethez, ami hozzájárul a rossz testtartáshoz. Amikor nap, mint nap rossz testtartással ülünk és állunk, testünk megszokja, ami igen nagy gondot jelenthet számunkra. A természetellenes testtartása közvetlenül érinti a gerincet, ami megzavarja a normális vérkeringést, a belső szervek elmozdulásához vezet.
– A gerinc oldalirányú görbülete a mellkas deformálódásához vezet, ami légzési problémákat okoz.
– A nyaki régió nem megfelelő helyzete rontja a vérkeringést, fejfájást okoz, hozzájárul az osteochondrosis (ízületi csont- és porc degeneratív elváltozása) kialakulásához.
– A görnyedt hát túlzott nyomást gyakorol a mellkasra és a rekeszizomra. Káros hatással van a hasüregben elhelyezkedő belső szervekre, a kismedencei szervekre, a test teljes urogenitális (húgy és ivarszervi) rendszerére.
– A hosszú éveken át tartó rossz testtartás csigolyaközi sérv kialakulását is kiválthatja, ami többek között a középkorúak és idősek erős hát-, derékfájdalmának oka.
Állj egyenesen, és a tested hálás lesz neked! A rossz testtartás kijavítása lehetséges ugyan, de hosszadalmas, ezért türelemre van szükség, mert a csontváz sűrű izomszerkezetének korrekcióját nem lehet egyik napról a másikra helyre hozni.
Legutóbbi hozzászólások