Kezünk markolási erősségének nagysága egészségünkben játszott szerepe messze túlmutat azon a képességen, hogy kinyissunk egy befőttes üveget. Gondoltál már valaha is arra, hogy a kézfogásod nem olyan határozott, mint korábban? Vagy úgy tűnik, hogy a reggeli zuhany alatt több erőfeszítést igényel a samponos palack kinyomása? Vagy talán észrevetted, hogy sokkal többet ejtesz el dolgokat, mint korábban? Ezek kis bosszúságnak tűnhetnek, de valójában ezeket a jeleket nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Miért fontos a markolás erőssége?
A fogás nem csak a kéz erejének vagy ügyességének jele. Újabb kutatások azt mutatják, hogy a markolás erőssége általános egészségi állapot és az öregedés fontos szempontjaival is összefügg. A gyenge markolás összefügg, a fizikai erőnléttel, de jelentheti az alacsonyabb kognitív képességeket. A markolás erőssége szorosan összefügg az öregedés két, széles körben elismert jelével, az izomvesztéssel és az erővesztéssel. Az ember már a harmincas éveitől kezdve elkezdi veszteni az izomtömegét és az erőt – beleértve a markolás erősségét -, és ez jelezheti, hogy milyen gyorsan és mennyire öregszik a test.
És ha ízületi gyulladás van a kezünkben?
A kezünk ízületi gyulladása is megváltoztatja a fogást. Az ujjak és hüvelykujjak ízületi gyulladása hihetetlenül gyakori, és mindig hatással van a fogására, mert a kézhasználathoz 50% -ban – és a markoláshoz 100%-ban működő hüvelykujjra van szükség.
Az ízületi gyulladások, nagymértékben befolyásolja a markolás erősségét.
A kéz ízületi gyulladásának oka összetett, genetika, sérülések, betegség és az életkor egyaránt szerepet játszanak – de függetlenül attól, hogy miért alakul ki, van segítség, amellyel megelőzhető, az állapot súlyosbodása. Erősítsük a kezünket Számos olyan eszköz van, amelyet kifejezetten a markolás megerősítésére terveztek. Akár napi néhány perces használat is változást hozhat.
Legutóbbi hozzászólások