Korábbi bejegyzésünkben írtunk a pihenés, mozgás és fájdalomcsillapítás fontosságáról. Most pedig folytassuk a gerincműtétet követő időszak áttekintését.
A sikeres rehabilitáció után az emberek boldogok, hogy végre újra tudnak mozogni és a fájdalmak is jó esetben jelentősen csökkentek, vagy megszűntek. De ilyenkor kezdődik – vagyis kezdődnie kellene- valami még nagyobbnak, az életmódváltásnak. Egy gerincsérv sose magától alakul ki, hanem általában valamilyen életmódbeli probléma okozza. A műtét után tehát érdemes arról is konzultálni a kezelőorvossal, illetve a gyógytornásszal vagy más szakemberrel, hogy milyen változtatásokat kellene végrehajtani az életmódban annak érdekében, hogy a további gerincproblémákat elkerüljük.
A későbbi problémák megelőzésében az egyik legfontosabb a törzsizomzat megerősítése. Ez ugyanis segít a vázrendszer tehermentesítésében, ezáltal kíméli a gerincet. A lényeg itt is a rendszerességen van, az, hogy milyen mozgás, már a beteg dolga. Viszont fontos, hogy lehetőleg ne terhelje túl a gerincet. Az egyik legjobb mozgás az úszás, itt ugyanis az egész test izomzata átdolgoztatható, a gerincre nehezedő teher nélkül, illetve többek között a joga, pilates, callanetics tornák.
A mozgáson kívül érdemes lehet rendszeresen gyógymasszázsra vagy Gerincgyógyító Masszázsterápiára járni. Ez pedig a következők miatt lehet fontos. A Gerincgyógyító Masszázsterápia kezelések során az egész testen végigmegy a terapeuta, és szakszerű, precíz mozgatással és energia használatával segít a testnek tulajdonképpen korrigálnia magát. Ha valakinek nincsen konkrét panasza, akkor is érdemes bizonyos időközönként, legkésőbb fél évente egy-egy Gerincgyógyító Masszázsterápia kezelést beiktatni, ugyanis a kisebb, vagy még fájdalmat nem okozó eltérések nagyon könnye korrigálhatók, így elkerülhető a fájdalmas folytatás. És végül ne feledkezzünk meg az egészséges táplálkozásról, és különösen a tiszta víz fogyasztásról, mert elképzelhetetlen egy egészségesen működő test tiszta víz ivása nélkül.
Legutóbbi hozzászólások