Előző cikkünkben bemutattuk, hogy a gerinc ideális esetben milyen csodálatos módon biztosítja a test számára a létezést. Most pedig nézzük meg, hogy a gerinc problémái hogyan hathatnak a test egyéb részeire.
Sokak számára ismerős lehet a kéz- és ujjzsibbadás jelensége. Ennek a hátterében csak nagyon ritkán áll valamilyen komolyabb neurológia probléma, az esetek nagy százalékában a gerincet kell kezelni. Egész pontosan a gerinc nyaki szakaszán, annak alsó részén szokott lenni a probléma, ahol a karba vezető idegpályák valamilyen okból elnyomódnak, és nincs ingerület áramlás a kar irányába és vissza. Kéz- és ujjzsibbadás esetén tehát ajánlott először felkeresni egy gerincgyógyítással foglalkozó szakembert, aki egyből látni fogja, hogy a csigolyák helyztében hol van valamilyen elváltozás. Általában a csigolyák helyre kerülésével a zsibbadás is megszűnik, ugyanis felszabadulnak a karvezérlő idegek.
Nem is gondolnánk, de a gerincproblémák akár meddőség okozói is lehetnek. Természetesen a meddőségnek rengeteg testi-lelki szintű oka lehet, de ezek között a gerinc nem megfelelő helyzete is egy lehetséges ok. A lumbalis gerinc szakasz kibillentsége, az ivarszervek beidegzésének blokkja megnehezítheti és akár meg is gátolhatja a teherbe esést. Ha tehát ilyen problémával küzd valaki, és nem találnak más okot, akkor érdemes megnézetni a gerincét egy szakemberrel.
Az alsó végtagokban jelentkező fájdalom is sok esetben a gerinchez köthető. Egy lábfájás például lehet valamilyen sérülés okozta idegkárosodás miatt is, vagy az ágyéki gerinc csigolyái közötti porckorongok előboltosulása is okozhatja a fájdalmakat. Végül pedig nézzük a fejfájást és a migrént. Ha valakinek gyakran fáj a feje, stresszel teli élete van, érdemes megvizsgálni a nyak- és váll helyzetét, ugyanis az itt kialakult izomgörcsök és csigolya problémák szintén okozhatják az agyi területek vér és oxigénellátásának gyengeségét, és ezáltal fejfájást.
Legutóbbi hozzászólások