Közkeletű vélekedés szerint a kemény felületen való alvás hihetetlenül előnyös. A legeltökéltebbek a padlót vagy a deszkát választják.
A kemény ágy valójában ugyanolyan káros, mint egy süppedő, kifeküdt öreg ágy.
- Ha a matrac túl puha, akkor a gerinc nem kap elegendő támaszt és természetellenesen meghajlik. Eredménye hátfájás az izomfeszültség miatt, sőt légszomj a tüdő összenyomódása miatt.
- A túl kemény felületen történő alvás a gerinc görbületéhez is vezet, a legnagyobb megterhelés a vállakra és a csípőre nehezedik, a hát alsó része nem kap elegendő támogatást.
Egy kemény matracon töltött éjszakai alvás után nem meglepő az izomfájdalom. A gerinc helytelen elhelyezkedése miatt az erek beszőkülnek, ezért egy ilyen „pihenés” fejfájást, a végtagok zsibbadását és fáradtságérzetet, izmok meghúzódását, elfekvést okozhat.
Akkor mi az ideális fekvőfelület?
Láttuk, hogy sem a puha süppedő, puha, sem a nagyon kemény matrac nem megfelelő az ideális alváshoz. Keressünk inkább feszesebb, legalább közép kemény alátámasztású matracot. Ha ráülünk a matracra és besüpped, az már nem biztos, hogy jó lesz.. Jó választás lehet egy feszesebb zsák, vagy más néven táskarugós matrac, melyben a csípő és váll zónákban némileg puhább rugókat szerelnek, mely nagyban megkönnyíti az oldalfekvéskor a gerinc egy vonalban tartását.
Legutóbbi hozzászólások