A trigger pontok az izmokban található csomók, könnyen felismerhetők, mivel érintésre érzékenyek és fájdalmasak. Leggyakrabban hosszú izomláncok mentén láthatók, például a vállakon, a nyakon, a háton és a lábakon.
A legtöbb embernek vannak trigger pontjai
A trigger pontok az izmok mikroszkopikus szakadásaival kezdődnek, és akkor alakulnak ki, amikor az izomrost egy apró része összehúzódott, és nem tud visszatérni normál nyugalmi hosszába. A leggyakrabban érintett izmok a fej és a nyak izmai, amik egyéb tüneteket is okozhatnak, például fejfájást, állkapocsfájdalmat, fülzúgást és szemfájdalmat.
Különböző tényezők magyarázhatják a trigger pontok kialakulását
Ezeket gyakran egy izom túlterhelése okozza, például gyors és intenzív, ismétlődő vagy tartós mozgás során. A túlsúly, a mozgáshiány, a rossz testtartás vagy a hosszan tartó stresszes állapot szintén elősegítheti az izomcsomó megjelenését. A sok ülést igénylő szakma, az inaktivitás, a monoton és ismétlődő mozgások stb.
A triggerpontok nem úgy tűnnek el, ahogy jöttek.
Egyes esetekben speciális kezelést igényelnek, hogy megszabaduljunk tőle.Jó tudni, hogy a gyógyszeres kezelés csak a fájdalmat enyhíti. A gyógyszeres kúrabefejezése után a trigger pontok által okozott fájdalom visszatér!
A legjobb módszer továbbra is a mélyszöveti masszázs
A nyomások sorozatából és szövet mobilizációkból álló manuális terápia nagyon jó eredményeket ad. A fő cél az izomfeszültség csökkentése és a jobb helyi keringés elősegítése. Sajnos a hagyományos nyújtási technikák nem oldják meg az izomcsomókkal kapcsolatos problémákat. Úgy tűnik, hogy a mai napig az egyetlen érvényes technika a felszíni izmokban található trigger pontok kíméletes szétmasszírozása, vagy az izomcsomóra gyakorolt közvetlen nyomás. A célzott trigger pont terápia biztosítja a feszült izmok ellazulását. Hatékony a fájdalom ellen, és segíti a vérkeringés, valamint az ezzel járó oxigén- és egyéb tápanyagellátás normalizálását.
Ha a trigger pontokat nem kezelik megfelelően, a fájdalom folyamatosan növekszik
Emellett kóros elváltozások, vagy akár a kopás korai jelei is jelentkezhetnek, mert az izmoknak nincs esélyük a regenerálódásra, ha nem kezelik őket.
Legutóbbi hozzászólások