Előző blogunkban behatóbban kezdtünk el foglalkozni az orvosi és természetgyógyászati ágazatok, mint például a gerincgyógyító masszázsterápia kialakulásával, illetve azon orvosok, filozófusok és csillagászok munkásságával, akik hozzájárultak mindehhez.
Az időszámításunk előtti korszak nagyjairól már szót ejtettünk, valamint az időszámításunk szerinti idők jelentőségteljes személyei közül Aulus Cornelius Celsus eredményeit említettük meg. Időrend szerint haladva, következő állomás a Krisztus utáni idő 325. éve, amikorra is datálható a Niceai zsinat, mely tanácskozás eredményeként megszületett a határozat, melyben engedélyezték a szerzetesi rendek gyógyító tevékenységek végzését. Sőt, egyre több keresztény kórház építésébe is belefoghattak. Ennek hatására Nursiai Benedek megalapította a Benedek- rendet és a keresztény medicina gyakorlásának, illetve oktatásának kiemelkedő alakjává vált.
A Salernói orvosi iskola megalapítására 850-es évek táján került sor, mely híres orvosi könyve, „Az egészség megőrzése” című kötet, a későbbiek folyamán több, mint kétszázszor lett kiadva. Sok évszázadon keresztül alapműnek számított az orvosok képzése terén és az sem volt titok, hogy a középkori orvoslás alapjai a mai értelemben természetgyógyászati elvekre épültek.
1493 és 1541 között élő és munkálkodó Paracelsus nem csak orvos, de csillagjós, természettudós és alkimista volt. Igen sajátságos módon tevékenykedett, többek között latin helyett saját anyanyelvén tanított, óráin régi orvosi könyveket égetett és a természet gyógyerejét hirdette. Bár ezekért egy idő után üldözni kezdték, nevét megváltoztatva vándorgyógyítóként dolgozott tovább és sokat tett az emberek látásmódjának megváltoztatásáért, a különböző természetgyógyászati ágazatok, mint mondjuk a gerincgyógyító masszázsterápia, elfogadásáért és elterjedéséért.
Legutóbbi hozzászólások